fax: (041) 3851225

kancelaria@imielno.pl

Sport i rekreacja

Turniej tenisa stołowego

4 marca na sali sportowej przy Samorządowej Szkole Podstawowej w Imielnie został rozegrany turniej tenisa stołowego o Puchar Wójta Gminy Imielno. W rozgrywkach wzięło udział 40 zawodników i zawodniczek.

Rywalizacja odbyła się  w następujących grupach:

·        Mężczyźni: 4 grupy wiekowe: szkoła podstawowa i klasy gimnazjalne, szkoła średnia, 20-35 lat, powyżej 35 lat

·        Kobiety - 1 grupa bez ograniczeń wiekowych

Po wpisaniu się uczestników na listy odbyło się losowanie numerów startowych oraz ich wprowadzenie do schematu rozgrywek. Rywalizacja opierała się na systemie pucharowym do dwóch przegranych.

Ostateczne wyniki w poszczególnych grupach wiekowych mężczyzn przedstawiają się następująco:

3.       Krakowska Weronika - Bełk

Podobnie jak w ubiegłym roku drużynowo najlepiej spisali się mieszkańcy Bełku, którzy zajęli łącznie siedem miejsc na podium. Z tej miejscowości pochodzą zwycięzcy dwóch grup męskich oraz zwyciężczyni w grupie kobiet. Zawodnicy zajmujący w poszczególnych grupach miejsca na podium zostali nagrodzeni dyplomami i pucharami. Pucharem została także nagrodzona najlepsza drużyna turnieju. Zawodnicy w trakcje turnieju mogli skorzystać z napoi i przekąsek energetycznych. Rodziny i znajomi wspierali z trybun swoich faworytów.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Turniej piłki halowej

18 lutego w hali sportowej przy SSP w Imielnie został rozegrany turniej piłki halowej o Puchar Wójta Gminy Imielno. W turnieju uczestniczyło 5 drużyn: Grudzyny - Mierzwin, Imielno, Motkowice,  Rajchotka – Karczunek, Stawy. W pierwszej fazie turnieju każda drużyna rozgrywała mecze o punkty z pozostałymi drużynami.

Łącznie w fazie grupowej rozegrano 10 spotkań, których wyniki przedstawiają się następująco:

5.       Grudzyny/Mierzwin   0                             -12

Następnie rozegrano mecze pucharowe. Drużyna sklasyfikowana na 3 pozycji po fazie grupowej rozgrywała mecz o III miejsce z drużyną sklasyfikowaną na 4 pozycji. Drużyna sklasyfikowana na 1 pozycji po fazie grupowej rozgrywała mecz o I miejsce z drużyną sklasyfikowaną na 2 pozycji.

W meczu o III miejsce drużyna z Motkowic pokonała Rajchotkę/Karczunek 5:1.

Zwycięzcą turnieju została drużyna z Stawów, która w meczu finałowym pewnie pokonała drużynę Imielna 5:1.

Ostateczna klasyfikacja:

1.            Stawy

2.            Imielno

3.            Motkowice

4.            Rajchotka/Karczunek

5.            Grudzyny/Mierzwin

Dla wszystkie drużyn biorących udział w turnieju przygotowano pamiątkowe dyplomy, zespoły zajmujące miejsca na podium Wójt Gminy Imielno Zbigniew Huk nagrodził pucharami. Zostały również przyznane nagrody indywidualne. Statuetkę dla najlepszego strzelca turnieju otrzymał Kamil Woliński ze Stawów, zdobywca 9 bramek. Statuetką dla najlepszego bramkarza został również nagrodzony zawodnik drużyny Stawów – Michał Misztal.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Karkocha Michał, Woliński Jakub, Woliński Kamil, Skuta Mateusz, Kowalczyk Patryk, Miętka Mateusz, Góra Szymon, Misztal Michał.

Zawodnicy w trakcje turnieju mogli  skorzystać z napoi i przekąsek energetycznych. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem wśród kibiców, którzy licznie wspierali swoje drużyny.